Restauratiewerken Boerenhof gaan van start

Restauratiewerken Boerenhof gaan van start

De afgelopen dagen is Verstraete.team met de restauratiewerken van hoeve 't Boerenhof op het stationsplein gestart. De Vlaamse Regering keurde in mei een tussenkomst 216.226,37 euro goed voor de restauratie van deze hoeve. Door die broodnodige restauratie van ‘t Boerenhof zorgt ons team ervoor dat een belangrijke historische site voor Heist ook in toekomst levendig blijft. De gerestaureerde schuur kan gebruikt worden als uitbreiding of ondersteuning van de bestaande handels- en horecazaken op deze site.  

Deze hoeve werd in 1971 geklasseerd als monument. De historische hoeve gaat terug op een 12de-eeuwse tiendenschuur van de Sint-Bertijnsabdij van Sint-Omaars. Deze plek is heel belangrijk voor de geschiedenis van Heist omdat de eerste bewonerskern uit de streek zich hier situeerde (gehucht ‘Koudekerke’). Er wordt in de schuur dan ook archeologisch onderzoek voorzien bij de start van de restauratiewerken. 

Na vele jaren van leegstand wordt deze waardevolle bergschuur nu casco gerestaureerd. De bakstenen muren en het indrukwekkende dakgebinte worden gestabiliseerd. Enkele bestaande poortopeningen worden voorzien van vensters maar met behoud van de poorten. Ook wordt de schuur volledig onderschoeid. Deze uitbouw wordt gesloopt en slechts beperkt herbouwd. Zo kan in de vrij gesloten constructie toch voldoende daglicht blijven zonder extra openingen te voorzien. Na de restauratie van de bergschuur zal die herbestemd worden, mogelijk in relatie met de handels- en horeca-activiteiten op de rest van de site. 

Onze mannen zijn momenteel bezig met het opkuisen van de bestaande dakstructuur op ons depot. Na de kwaliteitscontrole zullen wij deze terugplaatsen wanneer de ruwbouwwerken gefinaliseerd zijn.

Meer artikels

De kernwaarden van ons team

Ons hoog vertrouwensniveau zorgt voor ultieme betrokkenheid

Bekijk onze garanties Ontdek ons bedrijf

Verstraete.team, een 5e generatie, klasse 8 bouwbedrijf met expertise in bouw en hout

© Verstraete 2022 | Privacy Statement | Disclaimer | Cookie Statement
Webdevelopment by Plenso

Wij gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren. Door het verder gebruiken van deze website, gaat u hier expliciet mee akkoord.

Meer informatie
Ik snap het!