Windhaan kerktoren Sint-Wiilibrordus Verstraete.team

Historische windhaan prijkt opnieuw op de Knesselaarse kerktoren

Verstraete.team heeft maandagvoormiddag de gerestaureerde windhaan van de Knesselaarse kerktoren terug overhandigd aan de Kerkfabriek Sint-Willibrordus. Na de verwoestende storm Eunice die de haan ernstig beschadigde, kwam ons team in actie om dit iconische symbool te redden.

Toon Declercq benadrukt de betekenis van dit herstel: "De windhaan werd eerder al eens gerestaureerd in 2005, maar helaas heeft de storm opnieuw schade toegebracht. We zijn er trots op dat we deze belangrijke restauratie hebben kunnen voltooien en de haan opnieuw hebben verguld. Ons belofte was om de windhaan voor Pasen terug te plaatsen, en we zijn verheugd dat we deze belofte hebben kunnen nakomen."

De herinstallatie van de windhaan gebeurde vandaag. Dit symbolische moment vond plaats op de 65 meter hoge kerktoren, die niet alleen de hoogste van Aalter is, maar ook de op één na hoogste van het Meetjesland, dixit burgemeester Pieter De Crem.

Dit herstelproject weerspiegelt de sterke gemeenschapsbanden en het culturele erfgoed van Knesselare, terwijl het ook de toewijding van Verstraete.team aan vakmanschap en behoud van historisch erfgoed onderstreept.

Meer artikels

De kernwaarden van ons team

Ons hoog vertrouwensniveau zorgt voor ultieme betrokkenheid

Bekijk onze garanties Ontdek ons bedrijf

Verstraete.team, een 5e generatie, klasse 8 bouwbedrijf met expertise in bouw en hout

© Verstraete 2024 | Privacy Statement | Disclaimer | Cookie Statement
Webdevelopment by Plenso

Wij gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren. Door het verder gebruiken van deze website, gaat u hier expliciet mee akkoord.

Meer informatie
Ik snap het!